Nowy autobus spod przychodni

Jak informuje ZTM, jutro zyskamy nowe połączenie autobusowe z najbliższych nam przystanków w pobliżu przychodni. Będzie to linia 306 , która zostanie od jutra częściowo przedłużona  z pętli przy ul. Instalatorów aż do Ratusza Ursus (czyli co nas bardziej zainteresuje – centrum handlowe Factory). W przeciwną stronę zapewni bezpośrednią komunikację z pozostałą częścią naszej dzielnicy, czyli Rakowcem i Okęciem (np. dojazd do ZUS, czy w pobliże Urzędu Dzielnicy), aż do terminalu lotniczego Cargo.

Użytkownicy skrótu biegnącego od budynku Mercedesa wzdłuż Instalatorów zauważyli zapewne, że najsłabszy fragment drogi został niedawno odnowiony i poszerzony – właśnie z myślą o autobusach. Rozkładu jazdy jeszcze nie znamy.

306

W związku z zakończeniem przebudowy przez Urząd Dzielnicy Włochy ciągu ulic Instalatorów – Włodarzewska oraz na wniosek Urzędu Dzielnicy Włochy [wybory się zbliżają 🙂 – przyp. red.], od dnia 07.08.2014 r. od początku kursowania, uruchamia się kursy wariantowe linii 306 na trasie:

OSMAŃSKA-DHL – … Instalatorów – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Potrzebna (powrót:  Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna) – Świerszcza – Traktorzystów – pl. Czerwca 1976r. – URSUS-RATUSZ. Kursy te nie będą obsługiwały przystanku INSTALATORÓW 01.

Trasa podstawowa linii 306 pozostaje bez zmian:
OSMAŃSKA-DHL – … – INSTALATORÓW

Pozostaje pytanie, co oznaczają kursy wariantowe, ile ich będzie i jak długo się utrzymają – dlatego pasażerów zachęcam do zbliżania kart miejskich do kasowników – na tej podstawie prowadzone są potem statystyki obłożenia linii.

źródło: http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=4972&l=1

Dodaj komentarz Trackback

Dodaj komentarz