Umowa z dostawcą energii elektrycznej

Zgodnie z informacjami, które zawisły na klatkach schodowych, jest już możliwość zawarcia indywidualnych umów na dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej.

Wymagane dokumenty to:
– dowód tożsamości, numer NIP,
– umowa przedwstępna sprzedaży lokalu,
– protokół odbioru lokalu,
– porozumienie stron dotyczące rozwiązania/zawarcia kompleksowej umowy sprzedaży energii elektrycznej.

Ostatni dokument jest do odbioru w pomieszczeniu dozorcy na terenie osiedla. Według informacji z Park Development, należy w ciągu 14 dni zawrzeć umowę z RWE, który odpowiada za dystrybucję prądu na naszym osiedlu.

Biura Obsługi Klienta RWE na terenie Warszawy:
– CH Arkadia al. Jana Pawła II 82,
– Galeria Mokotów ul. Wołoska 12,
– Galeria KEN Center, ul. Ciszewskiego 15,
– Śródmieście, ul. S.Rychlińskiego 2,
– Praga Południe, ul. W. Chrzanowskiego 12,
– Żoliborz, ul. Rudzka 18.

Całodobowa infolinia RWE: 22 821 46 46

Szczegółowe informacje na temat umowy znajdziemy na stronie http://www.rwe.pl/web/cms/pl/1033086/start/obsluga/dla-domu/wszystko-o-umowie/

Zawarcie umowy ze sprzedawcą innym niż RWE

Należy pamiętać, ze zgodnie z regulacjami unijnymi, mimo że na terenie osiedla działa jedna firma dystrybucyjna, mamy prawo kupować energię również od innych sprzedawców. Wówczas zamiast tzw. kompleksowej umowy (czyli dystrybucja + sprzedaż) zawieramy 2 oddzielne:
– umowa na dystrybucję z RWE
– umowa na sprzedaż energii z innym operatorem.

Szczegółowe informacje na ten temat (wraz z internetowym kalkulatorem) znajdziemy na dedykowanej stronie Urzędu Regulacji Energetyki: http://www.maszwybor.ure.gov.pl/.

Uwaga: przy korzystaniu z kalkulatora należy zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty handlowe, ubezpieczenia, itp. Moje przykładowe wyliczenie dla gospodarstwa zużywającego 2000 kWh rocznie i instalacji 3-fazowej wykazało, że jedyną tańszą ofertą od kompleksowej z RWE jest Tauron, lecz roczna oszczędność wynosi… 0,24 zł brutto 🙂 Warto jednak pamiętać, że ceny prądu mogą ulegać zmianie, co sprawi, ze oferta danego operatora może stać się mniej lub bardziej korzystna od obecnej.

Tags: ,
Dodaj komentarz Trackback

Dodaj komentarz