Veturilo w Starych Włochach

W ubiegłym roku wystartował w Warszawie system roweru miejskiego Veturilo. Jest to rozsiana po mieście sieć automatycznych wypożyczalni rowerów, gdzie za niewygórowaną kwotę można szybko i ekologicznie przemieścić się z punktu A do B. System już od pierwszych dni działania cieszy się dużą popularnością. Jest dostępny dla mieszkańców od wiosny do jesieni. W tym roku miał wystartować z początkiem marca, jednak ze względu na niesprzyjającą pogodę termin odłożono.

Mieszkańcy Osiedla Tęczowego podejmowali już inicjatywy, aby taka stacja znalazła się m.in w pobliżu ul. Szczęsnej wraz z innymi propozycjami lokalizacji. Choć wówczas odpowiedź była odmowna, dziś możemy przeczytać w czasopiśmie Moja Dzielnica Włochy, nr 1 (59), że dzielnicy udało się wygospodarować środki na uruchomienie 5 stacji Veturilo.

Cieszy fakt, że ich lokalizacja choć częściowo pokrywa się z propozycjami przesyłanymi wcześniej do ZTM:

  • stacja PKP Warszawa Włochy
  • rondo Dżochara Dudajewa (skrzyżowanie al. Jerozolimskich i ul. Popularnej)

map_veturilo

Stacje są ze sobą połączone ścieżką rowerową biegnącą ul. Popularną. Ze stacji PKP można dostać się do punktu przy Ciepłowni Wola (ścieżka rowerowa biegnąca ul. Dźwigową), a z Ronda Dudajewa – ścieżką wzdłuż al. Jerozolimskich w stronę Ochoty i centrum.

Pozostałe stacje we Włochach powstaną na terenie rejonu Okęcie:

  • Urząd Dzielnicy Włochy (al. Krakowska)
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji Włochy (ul. Gładka)
  • Okęcka Sala Widowiskowa (ul. 1 sierpnia)

Zachęcam do korzystania z naszych włochowskich rowerów – każde wypożyczenie jest odnotowywane w statystykach, a na ich podstawie planowane być mogą kolejne stacje.

A na koniec zagadka – takim właśnie rowerem miejskim zwiedziłem jedną z europejskich stolic. Którą? 🙂

rower

Tags: ,
Dodaj komentarz Trackback

komentarze 2

  1. W końcu jakiś dobry news !!! 🙂

  2. może Paryż? 🙂 Tam takie „coś” funkcjonuje już dawno 🙂

Dodaj komentarz