Zebranie wspólnoty – dlaczego warto chodzić na wybory?

Jesteśmy po kolejnym zebraniu wspólnoty mieszkaniowej. Zebraniu, na którym dokonać się miała zmiana zarządu z powierzonego (powiązana z Dolcanem firma Gama wynajmująca firmę PR-Estate) na nasz własny, właścicielski. Zebraniu, na które zaproszony został notariusz. Zebraniu zorganizowanemu na nasz wniosek w czasie poprzedniego zebrania.

Niestety nie dopisała frekwencja:

wykres1

Na zebraniu oddano głosy za 51,42829% udziałów. Za odwołaniem zarządu powierzonego opowiedzieli się wszyscy obecni na zebraniu mieszkańcy (oraz ci którzy udzielili pełnomocnictwa) w sile 46,70717%, przeciwnego zdania byli przedstawiciele Park Development, do którego należy zaledwie 4,72112% udziałów.

Wynika z powyższego, że po stronie właścicieli znajduje się już ponad 95% udziałów i z taką przewagą w głosowaniu moglibyśmy wygrać.

wykres2Niestety, do skutecznej zmiany sposobu sprawowania zarządu potrzebny jest głos ponad 50% udziałów – przegraliśmy zatem. Problemem jak widać okazała się frekwencja – zabrakło zaledwie kilku mieszkań.

Termin następnego zebrania na którym podejmiemy kolejną próbę zamiany zarządu to 24 lipca 2014. Pamiętaj, że nie musisz stawiać się osobiście – wystarczy udzielenie pełnomocnictwa.

Nie chodzi tu też o to, by gnębić lub mścić się na kimkolwiek, tylko po prostu zgodnie z zasadą samorządności przejąć  kontrolę nad tym co nasze – w końcu to właściciele zadbają o swoje lepiej niż niż jakakolwiek zewnętrzna firma.

 

 

Tags: , ,
Dodaj komentarz Trackback

Dodaj komentarz